בחירת שם לתינוק

אחת לתקופה מתקיימת ועדה אשר מקטלגת לפי סדר עדיפות את שבעת פלאי עולם.

אף אחד מחברי הועדה לא טרח להזכיר את הפלא הקיומי הגדול ביותר והוא הנשמה וגוף האדם, שבנוי כולו מפלאי עולם ראיה שמיעה מישוש טעם ריח נשימה ועוד. כל אחד מחושים אלו הוא פלא בריאה בפני עצמו. עדשת המצלמה המשוכללת ביותר היא חיקוי עלוב של העין כנ"ל מערכת שמיעה משוכללת היא חיקוי עלוב של האוזן יציר הבריאה.

גוף האדם בנוי מגוף ונשמה התכונות של הגוף מגיעות לרוב לפי נתונים גנטיים של ההורים כך שלזוג הורים שחורים הסיכוי שייולד ילד לבן או להיפך הוא אפסי.מעבר לתכונות חיצוניות כמו גובה צבע עוד מבנה גוף גוון עיניים ועוד ישנה נשמה שמושפעת ברובה משם האדם.הדוגמא הכי מתאימה לכך היא בחירה של תאומים זהים שנולדו באותו יום לאותם הורים והם בעלי שמות שונים ובעקבות כך גם בעלי תכונות אופי שונות.

למעשה אני נתקל בסיטואציה דומה בהרבה מפגשים כאשר האנשים שואלים אותי איך אני אמור להחליט עבור ההורים שלי איך לקרוא לי הרי אני תינוק בין מספר ימים.

ואכן גלגל חוזר בעולם שכן מה שהחליטו הורי עבורי אני אחליט עבוד ילדיי.

אז איך בעצם כל זה עובד ואיך ניתן לקבל את ההחלטה הנכונה עבור השם של הילד שלי?.

כאשר זוג מחליט להביא ילד לעולם והם נמצאים בתהליך כניסה להיריון יש כאלו שמנסים באופן טבעי , יש את המתוחכמים יותר שמנסים לתכנן את יום הביוץ לפי המלצות רפואיות, יש כאלו שמנסים לכוון למין עובר מסוים שהם רוצים יותר, בכל מיני שיטות ועוד. הפרק שלפנינו נכנס לעובי הקורה בכל הקשור לבחירת השם לילד או לילדה.

למעשה מרגע שאישה יודעת שהיא בהיריון הדבר הראשון שמטריד אותה הוא האם יש לי בן או בת אולי תאומים.

מרגע שיודעים מה מין העובר הדילמה הבאה היא איך כדאי לקרוא לילד או לילדה ועוד דילמות מהסוג הזה.

רוב התהליך קשור לנשמה של האם ישנה בחירה מתוך תת המודע שבה אם רוצה בשם מסויים והוא מלווה אותה במהלך ההיריון  והבחירה בשם זה לאחר הלידה היא מתוך התת מודע של האישה.הקושי מגיע ממצבים שיולדת שחושבת על שם מסוים לכל אורך הלידה משנה לפתע את דעתה מרגע שהיא יולדת בטענה מעט מצחיקה שהיא מסתכלת על הוולד והשם לא מתאים לו.ולפתע היא מחליטה על שם אחר לגמרי .פגשתי מקרה של מישהי שרצתה לקרוא לביתה נוי ומרגע שהיא ילדה אותה היא אמרה שהיא ממש לא נראית נוי והיא החליטה לקרוא לה מאיה.מהלך כזה נקרא בחירה של נשמה ושם כזה לא מומלץ לשנות זה תהליך של גלגול נשמה מלא ובחירה של נשמה בגוף הזה .אנשים כאלו אגב מממשים את עצמם בצורה טובה יותר במהלך חייהם.

דילמה נוספת היא האם כדאי לקרוא לילד בשם זכר או נקבה וזהו הליך מאוד פופולרי היום שמות "יוניסקס"(שמות של בנים לבנות ולהיפך). למעשה בעברית נכונה אין שם זכר או נקבה, אולם יש משמעות להבהרות ולצליל שכן עם נחפש את השם נוי נגלה שהוא יותר פופולרי אצל בנות.

כאשר הופכים את השמות ישנה קונוטציה של התנהגות זכרית לבנות על שמות בנים ומעט להיפך אצל בנות.תהליך זה שכיח מאוד אצל הבנות בעיקר שם יותר פופולרי להשתמש בשמות של בנים.

רצוי שבשם האדם יהיו 4 אותיות ולפחות אות אחת מאותיות אהו"י שלמעשה מייצגים את השם המפורש בהיפוך אותיות.

לא מומלץ לקרוא על שם אדם שלא נדע התאבד או להבדיל נפטר בגיל צעיר בדמי חייו.

ניתן לקרוא על שם אדם שנפטר ובתנאי שעברה תקופה של למעלה משנה מיום פטירתו והוא היה מעל גיל 66 וכשיש דילמות כדאי להתייעץ עם רב בנושא.

ניתן להעניק לאדם שם שני אולם האנרגיה מתייחסת רק למצבים בהם אנו משתמשים בשם  ביומיום מה שלא ממש קורה.

לא לחפש חרוזים בשם לשם המשפחה ולא לחזור על 3 אותיות של שמות בין אחים לדוגמא ליהי ויהלי זה מושך אנרגיה בין האחים.

משמעות השם השני נמוכה יותר ולרוב משתמשים בה כדי להעניק כבוד לאיש משפחה.

לא מומלץ להרבות באותיות ס,ע,פ,צ,ק,ר,ש,ת אותיות אלו נקראות בקבלה דינים גמורים ולמי שיש ריבוי אותיות כאלו בשמו לא ממש ילקק דבש.

יש בהם כאלו שמצליחים אולם זה מגיע בעמל רב ולא בקלות.

העצה האחרונה היא לקרוא בשם עברי ולא לועזי ואם מחפשים משמעות קבלית צריך לבחון את פועלו של אותה דמות בתנ"ך לדוגמא עומרי ונימרוד כדמויות שליליות ועדיף לחפש את הדמות החיובית.

במידה וקוראים שם על אחד הדמויות האבות או האימהות כדאי להזכיר את שמם בזמן הברית לדוגמא לקרוא בשם דוד ושתעמוד לו זכותו של דוד המלך או חכמתו של שלמה .

שלמה בר שר ילדים זה שמחה ילדים זה ברכה ….ואכן כך

שנזכה לגדל את ילדנו להצלחה למעשים טובים ושיצליח ויביאו לנו נחת מעבר לחינוך ולערכים שהם מקבלים מאיתנו. במהלך חייהם הם מקבלים אנרגיה שתשפיע על אופן ההתנהגות שלהם ולאנרגיה הזו קוראים שם האדם.

נחום תמיר נומרולוג

אהבת? שתף עכשיו עם חברים!

קבע/י עכשיו שיחת ייעוץ!

050-4228818​